POMÓŻ ZEBRAĆ PODPISY POD INICJATYWĄ OBYWATELSKĄ

CZY MAMY PRAWO WIEDZIEĆ,
JAKIE STANDARDY MORALNE PANUJĄ W SZPITALU, KTÓRY MA NAS LECZYĆ?

CZY MAMY PRAWO WIEDZIEĆ,
ŻE DOKONUJE SIĘ W NIM TZW. ZABIEGÓW ABORCYJNYCH?

JEŻELI NIE JEST CI TO OBOJĘTNE,
POMÓŻ NAM SKIEROWAĆ DO SEJMU PROJEKT USTAWY W TEJ SPRAWIE.

Położna Agata z rzeszowskiego szpitala Pro Familia odmówiła uczestniczenia w tzw. zabiegach aborcyjnych i poinformowała opinię publiczną, iż w tym szpitalu są one przeprowadzane. Szpital uznał, iż było to bezprawne i zażądał od położnej 50 000 złotych.

W odpowiedzi na te wydarzenia powołaliśmy komitet „Ręce Życia”. Przeanalizowaliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, iż w gruncie rzeczy szpital zwrócił uwagę na bardzo ważne zagadnienie. Czy my pacjenci mamy prawo wiedzieć, jakie standardy moralne są uznawane w danej placówce?

Pracownicy służby zdrowia powinni mieć prawo powołać się na tzw. klauzulę sumienia. Odmówić uczestniczenia w czynnościach, które uznają za niemoralne. Czy nie należałoby mówić również o klauzuli sumienia pacjenta? Czy pacjent nie powinien mieć prawa wiedzieć, czy w szpitalu, który ma go leczyć, nie dochodzi do rzeczy, które uznaje za niemoralne?

Chcemy skierować do sejmu projekt ustawy nakazującej ministrowi zdrowia na bieżąco informować na stronie internetowej, w których szpitalach dokonywane są tzw. zabiegi aborcyjne. Jeżeli uważasz, że każdy pacjent ma prawo do takiej wiedzy, złóż swój podpis w tabelce po drugiej stronie kartki. Poświęć chwilę na zebranie podpisów rodziny, sąsiadów, znajomych i wypełnioną tabelkę wyślij na adres:


Komitet Inicjatywy Ustawodawczej
RĘCE ŻYCIA
ul. Kościuszki 8
36-020 Tyczyn

Tabelka do zbierania podpisów dostępna jest TUTAJ!